טיול בדרזדן – טיול מאורגן מפראג לדרזדן

טיול לדרזדן מפראג

ליאור
420-723-460972

גיא
420-602-662128

טיול מאורגן מפראג לדרזדן הינו חוויה מומלצת כחלק מהטיול לפראג, ולמעשה מדובר באחד הטיולים המבוקשים ביותר על ידי תיירים המעוניינים לצאת לטיול מחוץ לפראג. טיול בדרזדן מאפשר מבט נדיר לעיר שמאחדת בין הקסם של תקופות שונות, לרבות תוצאות השיקום והשחזור לאחר ההרס של מלחמת העולם השנייה.

טיול מאורגן מפראג לדרזדן כולל נסיעה לכיוון צפון, דרך יערות אירופהבמהלך הנסיעה תינתן הדרכה, ועם ההגעה לדרזדן נערוך סיור מקיף של העיר העתיקה (המשוחזרת). במהלך הסיור נבקר בארמון צווינגר (ארמון מתקופת הבארוק)כנסיית החצר (פראואנקירכה – כנסיית גבירתנו)תהלוכת הנסיכים ומרפסת ברוהל (המרפסת של אירופה)בסיום הסיור יינתן זמן חופשי לביקור במרכזי הקניות השופעים של העיר ולהתרשם מהגלריות הנחשבות ביותר באירופה.

צור קשר להזמנת סיור

דרזדן

דרזדן היא עיר הבירה של מדינת סקסוניה שבגרמניה, העיר השנייה בגודלה במדינה זו והעיר ה-15 בגודלה בגרמניה. מקור שם העיר הוא במילה “דרזדני”, שפירושה בלוסטיאנית (שפה סלאבית עתיקה) הוא “אנשי היער הסמוך לנהר”. דרזדן שוכנת על גדות נהר האלבה, אשר זורם אל הים הצפוני, המרוחק מאות קילומטרים צפונה.

לדרזדן יש היסטוריה ארוכה הכולל את בית המלוכה של מלכי סקסוניה. העיר היתה ידועה בשם “קופסת התכשיטים”, בגלל הארכיטקטורה העניפה בעיר – בארוק ורוקוקו.

דרזדן נוסדה בשנת 1206 ועד לתקופת מלחמת העולם השנייה, הבנייה בעיר הייתה בסגנון ארכיטקטוני מפואר, סגנון שהפך את דרזדן למרכז תרבות ראשון במעלה באירופה. בשל כך היא כונתה “פירנצה על נהר האלבה”. חלק נכבד מהעיר נהרס, בשל הפצצות של חיל האוויר האמריקאי וחיל האוויר המלכותי (חיל האוויר הבריטי) בשלהי מלחמת העולם השנייה. במשך שנים, דרזדן שוחזרה בפרוייקט השחזור הגדול והמרשים ביותר באירופה.

בין השנים 1806 ל-1918 דרזדן הייתה בירתה של ממלכת סקסוניה. באותה תקופה הפכה דרזדן למרכז תעשייתי מהמעלה הראשונה. כמו-כן, דרזדן הייתה מוקד תרבותי באותה תקופה – בבית האופרה המפואר של דרזדן (זמפר-אופרה) הועלו לראשונה אופרות של ריכרד ואגנר וריכרד שטראוס.

לקראת סוף מלחמת העולם השנייה, בין ה-13 ל-14 בפברואר 1945, הופצצה דרזדן על ידי בעלות הברית. בעקבות ההפצצה המאסיבית דרזדן נחרבה לחלוטין.

לאחר מלחמת העולם השנייה, הפכה דרזדן למרכז תעשייתי מרכזי במזרח גרמניה. ראשי העיר בתקופת השלטון הקומוניסטי בחרו לבנות מחדש שטחים נרחבים בעיר בסגנון סוציאליסטי, גם מסיבות כלכליות, וגם כדי להתרחק מעברה של העיר כבירתה המלכותית של סקסוניה ומבצר הבורגנות הגרמנית. חלק מהריסות הכנסיות, המבנים והארמונות המלכותיים, נהרסו בשנות החמישים והשישים, על ידי השלטון הקומוניסטי, אשר העדיף זאת במקום שחזור.

מאז איחודה של גרמניה ב-1990, דרזדן הפכה שוב למרכז תרבותי, חינוכי ופוליטי של גרמניה ואירופה. אוניברסיטת דרזדן לטכנולוגיה היא אחת מעשר האוניברסיטאות הגדולות בגרמניה. כלכלת דרזדן היא אחת הדינמיות ביותר בגרמניה ומדורגת במקום ראשון במדינת סקסוניה. הכלכלה בדרזדן נשלטת בעיקר על ידי ענפי הייטק, ולכן העיר מכונה לעתים קרובות בשם “עמק הסיליקון הסקסוני”. בנייני המלוכה בדזרדן הם בין המבנים המרשימים ביותר באירופה.

טיול מאורגן מפראג לדרזדן | טיול לדרזדן בעברית | טיול בדרזדן | טיולים מאורגנים בדרזדן

אטרקציות בדרזדן

  • כנסיית גבירתנו – כנסיית גבירתנו (פראואנקירכה דרזדן) היא כנסייה לותרנית. אטרקציית התיירות המפורסמת ביותר בדרזדן. כנסיית גבירתנו בדרזדן אשר נבנתה במאה ה-18, נחרבה במהלך מלחמת העולם השנייה. הכנסייה שוחזרה מחדש בין השנים 1994 ל-2005, ומאז שיקומה, הפכה למוקד עיקרי לתיירים בדרזדן.
  • ארמון צווינגר – ארמון צווינגר, שנבנה בין השנים 1710-1732, הינו ארמון בסגנון הבארוק. הארמון ממוקם באזור בו שכנו בעבר ביצורי העיר דרזדן, וכיום שוכנים בארמון מוזיאונים למדע, אמנות, כלי נשק וחרסינה.
  • תהלוכת הנסיכים – תהלוכת הנסיכים בעיר דרזדן, הינו ציור קיר של תהלוכת שליטי סקסוניה רכובים על סוסים. ציור תהלוכת הנסיכים מופיע על הקיר החיצוני של חצר האורוות של ארמון צווינגר. הציור המקורי (1879–1871) אשר דהה במשך השנים, הוחלף (1907–1904) באריחי חרסינה.
  • מרפסת ברוהל – מרפסת ברוהל (בגרמנית: Brühlsche Terrasse) היא טיילת מפורסמת בדרזדן, הצופה על נהר האלבה ומכונה “המרפסת של אירופה”. ב-1814 נבנו מדרגות למרפסת והיא נפתחה לקהל הרחב. בשני צידי המדרגות נמצאים ארבעה פסלים, המייצגים את ארבעת הזמנים במהלך יממה.
  • זמפר-אופרה – הזמפר-אופרה הוא מבנה אופרה בדרזדן. הוא ניצב בכיכר התיאטרון שבמרכז דרזדן. הזמפר-אופרה הוא בית האופרה של דרזדן – האופרה הממלכתית של סקסוניה, אולם הקונצרטים של התזמורת הממלכתית של סקסוניה ולהקת הבלט של המקום.
  • קתדרלת דרזדן – קתדרלת דרזדן, היא הכנסייה הקתולית החשובה ביותר של דרזדן. הכנסייה הועלתה למעמד של קתדרלה קתולית בשנת 1964. הקתדרלה ממוקמת ליד נהר האלבה, במרכז ההיסטורי של דרזדן.

טיולים מאורגנים בעברית בפראג
רשימת בתי קזינו בפראג