גשר קארל

על שם קארל הרביעי

גשר קארל (בצ’כית: Karluv Most) הינו הגשר המפורסם ביותר בפראג. גשר קארל התחום על ידי שני מגדלים עם צריחים בולטים וחוצה את נהר הולטאבה (בין העיר העתיקה לבין הרובע הקטן) נבנה בסוף ימי הביניים. גשר קארל נקרא על שמו של קארל הרביעי – קיסר האימפריה הרומית הקדושה.

בתחילת המאה ה-12 חלה תנופת בנייה ברחבי פראג, ובעקבות כך התעורר צורך מיידי בגשר, אשר יחבר בין שני חלקי העיר – בין שני הגדות של נהר הולטאבה. בניית גשר קארל הסתיימה בתחילת המאה ה-15. עד המאה ה-19, היה גשר קארל אמצעי המעבר היחיד שחיבר בין שני חלקיה של פראג – בין שני הגדות של נהר הולטאבה – מהעיר העתיקה (Staré Město) לרובע הקטן (Malá strana).

אורכו של גשר קארל הוא 515 מטרים בין שני מגדליו. רוחבו של גשר קארל הוא 9.5 מטרים. גשר קארל הוא גשר להולכי רגל בלבד, ובכל שעות היום תוכלו למצוא עליו המון רב של תיירים, רוכלים, זוגות אוהבים ועוד.

לאורך גשר קארל ניצבים שלושים פסלים של שליטים וקדושים נוצריים. למעשה מדובר בהעתקים. הפסלים המקוריים נמצאים במוזיאון הלאומי בפראג, כיוון שניזוקו במהלך השנים. הפסל הבולט ביותר על גשר קארל הוא פסל של ישו עם כיתוב בעברית: “קדוש קדוש קדוש יהוה צבאות”. הכיתוב בעברית נוסף בשנת 1696 כעונש ליהודי מפראג, שהורשע בביזוי צלב.

גשר קארל פראג | גשר קארל בפראג | אתרים בפראג | מקומות שווים בפראג

טיולים מאורגנים בעברית בפראג


Prague Casino Reviewsמלונות הכל כלול במלדיבייםבתי מלון מומלצים באיי סיישל