החלפת כספים בפראג

המטבע הרשמי בצכיה היא קורונה צכית. למרות שצכיה חברה מלאה באיחוד האירופאי, היא בחרה שלא לעבור את מבחן המטבע של האיחוד ולא לשנות את המטבע לאירו. חלק מהרשתות הגדולות במדינה מוכנות לקבל יורו בתשלום, אך העודף תמיד יוחזר במטבע המקומי.

החלפת כסף עבור התייר הישראלי הוא תהליך חשוב ביותר במהלך החופשה, לכן רבים מחפשים באתרי מידע על פראג טיפים וכתובות של החלפת כספים בעיר.

חשוב להבין שהמלצות שניתנות באתרים על פראג נכונות לנקודת זמן מסויימתבמקרים רבים המידע כבר לא רלוונטי או שגוי. כך ניתן לראות בעיר ישראלים רבים חוצים את העיר מנקודה אחת לשניה, רק כי קראו על מקום מעולה להחלפת כספים, שיכלו באותה מידה לבצע את ההחלפה בנקודה קרובה יותר.

במקום להמליץ על מקום להחלפת כספים אנו מעדיפים להמליץ על האפשרויות הקיימות ודרך הפעולה.

לפני החלפת הכספים, מומלץ להתעדכן בשער המטבעות הרשמי של הבנק המרכזי cnb.czשער החלפה טוב ייחשב 1-2 קרונות מתחת לשער הרשמי.

להלן האפשרויות:

  1. בתי מלון – רק בחלק מבתי המלון מבצעים החלפת כספים, אם בצורת החלפה ישירה מול פקיד הקבלה או באמצעות מכשירים אוטומטים הממוקמים במלון. רובם לא נותנים שערים טובים, אך למרבה הפלא ישנם כמה שכן נותנים שערים טובים, לכן לפני הריצה למקום אחר מומלץ לבדוק את השערים בבית המלון.

  2. בנקים בנקים נחשבים המקום האמין ביותר להחלפת כספים, אך הדבר כרוך בשער נמוך ועליו יש לכלול עמלת המרה.

  3. צ’יינג’ים – החלפת הכספים הפופולרית ביותר. בפראג קיימים מאות צ’יינג’ים. לכל כיוון שתלכו תראו שלטים המכוונים אותכם למקום. לפני החלפת הכספים יש לוודא מול הפקיד כמה סכום נטו תקבלו עבור הסכום שהנכם מעוניינים להחליף. לא להאמין לכל השלטים שרושמים 0% עמלה או מציעים שערים דמיוניים שלא תקבלו. רק לאחר שתוודאו את סכום הנטו, ניתן למסור את הכסף להחלפה. במידה ולא ביררתם מראש וביצעתם את העסקה ואינכם מרוצים מהסכום שהתקבל, לא ניתן לבטל את העסקה.

אזהרה: לא להחליף כספים אצל חלפנים הפונים אליכם ברחוב ומנסים לפתות אותכם בשערים גבוהים. בסופו של דבר תקבלו שטרות שיצאו מהמחזור או שטרות של מדינות אחרות.

טיולים בעברית בפראג


Prague Casino Reviewsמלונות הכל כלול במלדיבייםבתי מלון מומלצים באיי סיישל